Vitas Apsītes psihologa,
ģimenes psihoterapijas speciālista
privātprakse
Vitas Apsītes psihologa,
ģimenes psihoterapijas speciālista
privātprakse
Šī grāmata ir palīgs vecāku un bērnu attiecību veidošanā.
Jautājumi, kas apskatīti šajā grāmatā ir dažādi.
Fragmentu no grāmatas 16. nodaļas Bērns, nāve, sēras lasīt šeit.
Saprast, kas notiek ar bērnu vecumā no 6 līdz 11 gadiem.
Bērnau napaklausība dzen mūs izmisumā. Vieņiem nav kur likt enerģiju, viņi negrib mācīies, trūkst pašpārliecības, septiņu gadu vecumā vēl slapina gultā... Varbūt pie vainas nav noteikumu neievērošana? Ja kliedzam un sodām savus bērnus, tas nozīmē, ka nepārzinām bērnu smadzeņu attīstību.
Vienu dienu mazajam cilvēciņam ir vajadzīga brīvība, nākamājā viņš meklē patvērumu mātes apskavienos. Nav viegli, audzinot bērnu, novilkt robežu starp "par daudz vai par maz". Bet viss vēl nav zaudēts! Vecāki var paldizēt bēnriem saglabāt ticību saviem spēkiem!
Lasot šo grāmatu, veāki apgūs efektīvus audzināšanas ieteikumus, kas balstīti uz zinātniskiem pētījumiem. Un dzīve kopā ar bērnu vecumā no sešiem līdz vienpadsmit gadiem atkal ienesīs ikdienā prieku!
Latviešu izcelsmes bērnu ārste psihiatre Rozvita Špalleka (dz.1942) strādā Vācijā, Bad-Vurcahā. Viņai ir 30 gadu prakse bērnu slimību, it īpaši - uzmanības deficīta sindroma (UDS) ārstēšanā. Autore dalās savos novērojumos, kā atrisināt šo mūsdienu tik izlpatīto kaiti, kas daudzās ģimenēs un mācību iestādēs kļuvusi par gandrīz neatrisināmu problēmu un dažu labu vecāku novedusi līdz izmisuma robežai. Par to liecina daudzās grāmatā publicētās pacientu vecāku vēstules.
Fragmentu no šīs grāmatas par ciešo skāvienu terapiju lasiet šeit.
Var apgalvot, ka nav ģimenes, kurā bērni būtu uzauguši pilnīgi bez problēmām. Šajā gramatā pihoterapeite Rozvita Spalleka iztirzā izplatītākos bērnu un pusaudžu izturēšanās traucējumus.
Grāmatā rodamas atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, kas nodarbina vecākus un skolotājus.
Kā vecākiem vieglāk pārdzīvot bērna 1-5 gadu vecuma posmu, kad bērnam uznāk dusmu lēkmes, raudāšana un pretestība.
Bērna neadekvāto vai kaitinošo uzvedību daļa vecāku mēdz uztvert kā pretestības, negribēšanas vai nekaunības izpausmi. Citi savukārt jūtas vainīgi un meklē iespējamas psiholoģiskas traumas. Bet ja nu tomēr ir citi iemesli? Nesen veiktie neiropsiholoģijas un eksperimentālās psiholoģijas pētījumi atklāj neadekvātas uzvedības iemeslus citā gaismā.
Grāmatā ir aprakstītas ikdienišķas situācijas, kurām doti paskaidrojumi ar ilustrācijām, lai tās labāk izprastu, kā arī konkrēti rīcības ieteikumi atbilstoši bērna vecumam.
Mīļie vecāki, vai esat gatavi mainīt savus ieradumus un uzskatus?